מתיחת פנים עם חוטים

עם ההזדקנות שלנו, חלים בנו שינויים רבים, שחלקם נותן את אותותיו בעור הפנים והצוואר שלנו. בין השינויים הללו – חולשתם של המיתרים אשר מחזיקים את העור חלק ומתוח, גלישת שומן (שבאה לביטוי בריקון של "תפוחי" הלחיים, למשל), תוך העצמת הקפל האפי-שפתי (Nasolabial fold), הדגשת קפלי המריונטות, צניחתן של זוויות הפה. כמו כן, בשנים אלה ניכרים גם גלישת השומן מתחת לקווי הלסת ובצוואר (באזור התת-לסתי), יצירתם של קפלי עור לאורך הצוואר (Platysmal Bands) וצניחתם של הגבות והעפעפיים.

למי מתאימה מתיחת פנים עם חוטים?

מתיחת פנים עם חוטים מתאימה לגברים ולנשים בני למעלה משלושים, שאינם מעוניינים בניתוח מתיחת פנים (ומצבם אינו מחייב זאת), אך מעוניינים בהשגת אפקט דומה אולם קל יותר, בעל פחות תופעות לוואי ובעלויות נמוכות יותר. מתיחת פנים עם חוטים מתאימה למטופלים (נשים וגברים) שרוצים להרים את אזור הגבות או האף, לצמצם את נפילת עור הפנים, ולהשפיע על הנראות של הקפל הנזולביאלי (האפי-שפתי), קפלי המריונטות, וקווי הלסת והצוואר.

כיצד מבוצע הטיפול?

הטיפול מבוצע בהשפעת הרדמה מקומית ולאחר אלחוש במשחת אמלה. הרופא מבצע חתכים עוריים קטנים, אשר דרכם יושחלו החוטים. החוטים מוכנסים אל מתחת לעור אל שכבת הדרמיס. התהליך יוצר מבנה תומך לעור ומעודד את יצירתם המחודשת של החומצה ההיאלורונית, הקולגן והאלסטין, שההאטה ביצירתם, היא זו אשר גרמה לצניחת העור מלכתחילה.

כיום, קיימים שני סוגים עיקריים של חוטים המשמשים בהליך זה:

חוטים אשר עשויים מחומרים מתכלים-מסיסים שגורמים למתיחה קלה בעור (למשל, חוטי סילואט). החוטים הללו הם, למעשה, חוט שעליו שזורים קונוסים או זיזים קטנטנים שמטרתם לתפוס את העור ולמשוך אותו כלפי מעלה. עם הזמן, מתכלים החוטים ובמקומם נותרת רקמת החיבור שגורמת למתיחתו של העור (חוטים מסוגי אפטוס ואפליפט).

הסוג השני הוא חוטים שעשויים מחומרים קבועים שאינם מסיסים (למשל, חוטי אפטוס עשויים ניילון) אשר נשארים ברקמה לצמיתות, כשהם משמשים להרמת הגבות, האף וכן הלאה.

תוצאותיו הטיפול ניכרות מייד לעין – העור הופך למחוזק יותר ואילו הקמטים, אשר בעבר עיטרו אותו, מוחלקים ונעלמים. כשבעה חודשים בערך לאחר הטיפול, מתמוססים החוטים המסיסים אל תוך הרקמות הרכות וגורמים להתחדשותן. החוטים מחומרים קבועים, כאמור, אינם מתמוססים.

לסיכום:

מתיחת פנים עם חוטים מאפשרת שימוש בהליך בטוח, מהיר, נטול צלקות וחזרה מהירה של המטופל/ת לשגרת היומיום. תוצאות הטיפול בחוטים המסיסים נשמרות לפרקי זמן משתנים, ותלויות בסוג החוט ששימש את הרופא בתהליך ובאזור המטופל.

לקביעת תור לייעוץ מלאו פרטיכם:

נגישות