מתיחת פנים עם חוטים - מידע שכדאי לדעת

ההבדל המהותי בין האסתטיקה הרפואית לכירורגיה פלסטית נעוץ בעובדה שמדובר בתחום רפואה שדוגל בגישה רכה יותר ולא פולשנית. ניתוח הוא אקט רפואי דרסטי שמלווה בסיכונים, סיבוכים ותהליך החלמה ארוך. הרבה אנשים סבורים שזה לא סיכון ששווה לקחת בשביל מטרה ‘אסתטית’ שאינה רפואית גרידא, ולניתוח יש גם עלויות כלכליות גבוהות. על זה האסתטיקה הרפואית מנסה לגשר, וטיפול ‘מתיחת פנים עם חוטים’ הוא דוגמה לאלטרנטיבה נהדרת לפרוצדורה הכירורגית של מתיחת פנים.

העור מאבד את החיוניות עם השנים

כשאנחנו מתבגרים שכבת הקולגן הטבעית מתדלדלת, העור מאבד חיוניות ואלסטיות ומקבל מראה ‘נפול’ עם כפלים. מתיחת פנים היא דרך להחזיר את הגלגל לקדמותו. במתיחת פנים כירורגית, המנתח הפלסטי פשוט חותך ומסיר את שכבת העור העודפת ואז תופר באופן מהודק. השיטה הזו יעילה אבל מדובר בטיפול מאוד אגרסיבי שדורש החלמה ארוכה, עלול להסתבך ומותיר צלקת.

מתיחת פנים עם חוטים מגיעה לאפקט דומה ללא הטראומה, הסיבוכים והצלקות וכמובן ללא הרדמה מלאה והסכנות הנלוות אליה. השיטה פותחה לראשונה ב-1952, כשהרעיון הוא פשוט להחדיר חוט מתחת לעור, למתוח אותו כלפי מעלה ולקבע.

חוטים היפו אלרגיים שנספגים בגוף

העיקרון הזה לא השתנה באופן דרמטי מאז שנות החמישים, מנגד הטכנולוגיה השתפרה מאוד. את חוטי הניתוח הגסים בהם השתמשו בעבר מחליפים חוטים כירורגיים מיוחדים בעלי תכונות נוגדות אלרגיה וחשוב מזה – הם נספגים בגוף באופן טבעי בלי להשאיר סימנים ועקבות. הטיפול אינו כואב והתוצאות שלו מיידיות ומרשימות, גם אין צורך בתקופת החלמה ואפשר לחזור לתפקוד מלא זמן קצר אחרי הטיפול. באמצעות מתיחת חוטים ניתן להתמודד עם מגוון סיטואציות, בין היתר: הרמת עפעפיים, תיקון א-סימטריות בפנים, הרמת גבות וכמובן טיפול בחלק התחתון של הפנים הכולל את קו הלסת וקו הצוואר. החיסרון העיקרי של השיטה הוא שהשפעתה פגה אחרי כמה חודשים, מנגד אין הגבלה או מניעה של טיפולים חוזרים.

למידע נוסף פנו אלינו במרפאת הרפואה האסתטית First Clinic .

לקביעת תור לייעוץ מלאו פרטיכם:

נגישות