כל המידע על אסתטיקה רפואית

אסתטיקה רפואית המכונה גם רפואה אסתטית היא ענף חדש יחסית בתחום הרפואה. האסתטיקה הרפואית רותמת את הידע הרפואי לטובת שיפור המראה החיצוני שלנו. זו אינה הפעם הראשונה שקם ענף רפואה שהמטרה העיקרית שלו היא אסתטית, הרפואה הפלסטית עשתה את זה כבר לפני עשורים; אבל בשונה מהרפואה הפלסטית, אסתטיקה רפואית מפעילה גישה הרבה יותר רכה ונגישה שנותנת מענה מצוין לשוק הפרוע של טיפוליים קוסמטיים קיקיוניים ולא מוסמכים. ענף הרפואה האסתטית כולל עשרות סוגים של טיפולים מתקדמים, סקרנו כאן כמה מהבולטים בהם.

פיסול פנים

הזכרנו כבר את ההבדל בין האסתטיקה הרפואית לרפואה הפלסטית. טיפולי ‘פיסול פנים’ הם דוגמה מצוינת כי הם נועדו לתת מענה רך יותר למתיחת הפנים הכירורגית שמקובלת ברפואה הפלסטית. במקום סכין המנתחים, המומחה ברפואה אסתטית מבצע טיפולי ‘פיסול פנים’. הרעיון הוא שבאמצעות חומרי מילוי טבעיים כמו חומצה היאלורונית ובאמצעים נוספים כמו הזרקות בוטוקס ומזותרפיה ממצקים ומצעירים את מראה עור הפנים. התוצאה הסופית לא נופלת מזו של מתיחת פנים פלסטית כירורגית. החיסרון היחיד של השיטה הוא שהשפעת חומרי המילוי הטבעיים פגה אחרי כמה חודשים וכדי לשמור על האפקט צריך לחזור לטיפולי תחזוקה פעמיים בשנה.

המסת שומנים

אסתטיקה רפואית לא מתמקדת רק בעור הפנים, טיפול ‘המסת שומן בזריקה’ (ליפוליזיס) הוא דוגמה מצוינת. הטכניקה שפותחה בשנות השמונים מיועדת להתמודד עם כיסי שומן קטנים אך עקשניים באזורי הבטן, הזרועות, הצוואר, הסנטר, הרגליים והכתפיים. החומר הפעיל בזריקה הוא לרוב קוקטיל של כמה חומרים טבעיים כמו פוספטידיל כולין המופק מצמח הסויה וחומצה דה-אוקסי-כולית שבדומה לבוטוקס מסונתזת על ידי חיידקים. התערובת הזו מפרקת את השומן והוא מסולק מהגוף על ידי מערכת הלימפה. על פי רוב האפקט המלא מושג בסדרה של 4 עד 8 טיפולים.

העלמת סימני מתיחה

אחת מתופעות הלוואי של שינויים מהירים במשקל הגוף היא הופעתם של ‘סימני מתיחה’. אחרי ירידה מהירה במשקל העור שנמתח לאורך היקף רחב יותר מאבד מהאלסטיות שלו ונותר ‘רפוי’. יש כמה דרכים להתמודד עם התופעה. האסתטיקה הרפואית יודעת לתת מענה טוב לחלק ניכר מסימני המתיחה באמצעות זריקות של CO2 – פחמן דו חמצני. כאשר מזריקים פחמן דו חמצני למוקד מסוים בגוף, הנטייה הטבעית של הגוף היא לסלק אותו ולשם כך הוא יזרים לאזור כמות גדולה של דם וחמצן שיחד עם סילוק הפחמן הדו חמצני גם מסייעת לשיקום והעלמת סימני המתיחה.

למידע נוסף פנו אלינו במרפאת הרפואה האסתטיתFirst Clinic .

לקביעת תור לייעוץ מלאו פרטיכם:

נגישות